1 pcs : TZX3V9B-TR - Zener Diodes 3.9 Volt 0.5W 5%
    electronicparts-UK/M/78-TZX3V9B
    Delivery: 4-7 business days
    Quantity
    10 Items
    Product Details
    TZX3V9B-TR
    10 Items
    Data sheet
    Manufacturer
    VISHAY
    Diameter
    1.7 mm
    Length
    3.9 mm
    Maximum Operating Temperature
    + 175 C
    Minimum Operating Temperature
    - 65 C
    Mounting Style
    Through Hole
    Product Type
    Zener Diodes
    Configuration
    Single
    Package/Case
    DO-35-2
    Product Category
    Zener Diodes
    Packaging
    Cut Tape
    RoHS
    Details
    Brand
    Vishay Semiconductors
    Factory Pack Quantity Factory Pack Quantity
    Subcategory
    Diodes & Rectifiers
    Unit Weight
    150 mg
    Pd - Power Dissipation
    500 mW
    Vf - Forward Voltage
    1.5 V