1 pcs : RG1608P-1623-B-T5 - Thin Film Resistors 1/10W 162K Ohms 0.1% 0603 25ppm
    electronicparts-UK/M/754-RG1608P-1623-BT5
    Susumu
    Delivery: 7-10 business days
    Quantity
    10 Items
    Description
    Susumu Chip Resistors
    Product Details
    Susumu
    RG1608P-1623-B-T5
    10 Items
    Tolerance
    0.001
    Width
    0.8 mm
    Height
    0.4 mm
    Length
    1.6 mm
    Resistance
    162 kOhms
    RG
    Voltage Rating
    100 V
    Maximum Operating Temperature
    + 155 C
    Minimum Operating Temperature
    - 55 C
    Mounting Style
    PCB Mount
    Power Rating
    100 mW (1/10 W)