1 pcs : TAP475K025SRW - CAP TANT 4.7UF 10% 25V RADIAL
      1electronicparts47889852ND
      Delivery: 10-15 business days
      Quantity
      Last items in stock
      3 Items
      Description
      4.7 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V Radial 4Ohm
      Product Details
      KYOCERA AVX
      1electronicparts47889852ND
      TAP475K025SRW
      3 Items
      Data sheet
      Capacitance
      4.7 µF
      Tolerance
      ±10%
      Operating temperature
      -55°C ~ 125°C
      Part status
      Active
      Series
      TAP
      Mounting Type
      Through Hole
      Features
      General Purpose
      Lead Spacing
      0.098' (2.50mm)
      Packaging
      Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
      Size / Dimension
      0.197' Dia (5.00mm)
      Height - Seated (Max)
      0.335' (8.50mm)
      Package / Case
      Radial
      ESR (Equivalent Series Resistance)
      4Ohm