1 pcs : KGM21AR71C105KU - Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 1uF X7R 0805 10%
      electronicparts-UK/M/581-KGM21AR71C105KU
      Delivery: 7-10 business days
      Quantity
      10 Items
      Description
      Product Details
      KYOCERA AVX
      KGM21AR71C105KU
      10 Items
      Data sheet
      Manufacturer
      KYOCERA AVX
      Capacitance
      1 uF
      Tolerance
      10 %
      Width
      1.25 mm (0.049 in)
      Length
      2.01 mm (0.079 in)
      Maximum Operating Temperature
      + 125 C
      Minimum Operating Temperature
      - 55 C
      Type
      General Purpose Dielectric Ceramic Capacitor
      Product Type
      Ceramic Capacitors
      Termination Style
      SMD/SMT
      Product Category
      Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
      Packaging
      MouseReel
      RoHS
      Details
      Brand
      Factory Pack Quantity Factory Pack Quantity
      Subcategory
      Capacitors
      Part # Aliases
      0805YC105KAT2A
      Voltage Rating DC
      16 VDC