1 pcs : C2012JB1H335M125AB - Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 50V 3.3uF JB 20% T: 1.25mm
    electronicparts-UK/M/810-C2012JB1H335M12B
    TDK
    Delivery: 7-10 business days
    Quantity
    10 Items
    Product Details
    TDK
    C2012JB1H335M125AB
    10 Items
    Data sheet
    Manufacturer
    Capacitance
    3.3 uF
    Tolerance
    20 %
    Width
    1.25 mm (0.049 in)
    Height
    1.25 mm (0.049 in)
    Length
    2 mm (0.079 in)
    Series
    C
    Maximum Operating Temperature
    + 85 C
    Minimum Operating Temperature
    - 25 C
    Type
    Multilayer Ceramic Chip Capacitor
    Product Type
    Ceramic Capacitors
    Termination Style
    SMD/SMT
    Product Category
    Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
    Packaging
    MouseReel
    RoHS
    Details
    Brand
    Factory Pack Quantity Factory Pack Quantity
    Subcategory
    Capacitors
    Unit Weight
    6.169 mg
    Part # Aliases
    Voltage Rating DC
    50 VDC