1 pcs : GRM21BR71C474KA01K - Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.47 uF 16 VDC 10% 0805 X7R
    electronicparts-UK/M/81-GRM21R71C474KA01K
    Delivery: 7-10 business days
    Quantity
    10 Items
    Description
    Murata MLCCs
    Product Details
    GRM21BR71C474KA01K
    10 Items
    Data sheet
    Manufacturer
    Murata Electronics
    Capacitance
    0.47 uF
    Tolerance
    10 %
    Width
    1.25 mm (0.049 in)
    Height
    1.25 mm (0.049 in)
    Length
    2 mm (0.079 in)
    Series
    GRM
    Maximum Operating Temperature
    + 125 C
    Minimum Operating Temperature
    - 55 C
    Type
    Chip Multilayer Ceramic Capacitor for General Purpose
    Product Type
    Ceramic Capacitors
    Termination Style
    SMD/SMT
    Product Category
    Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
    Packaging
    MouseReel
    RoHS
    Details
    Brand
    Murata Electronics
    Factory Pack Quantity Factory Pack Quantity
    Subcategory
    Capacitors
    Unit Weight
    6.400 mg
    Voltage Rating DC
    16 VDC