1 pcs : LLL185R71H472MA01K - Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
    electronicparts-UK/M/81-LLL185R71H472MA1K
    Delivery: 7-10 business days
    Quantity
    10 Items
    Description
    Product Details
    LLL185R71H472MA01K
    10 Items
    Data sheet
    Manufacturer
    Murata Electronics
    Capacitance
    4700 pF
    Tolerance
    20 %
    Width
    1.6 mm (0.063 in)
    Height
    0.6 mm (0.024 in)
    Length
    0.8 mm (0.031 in)
    Series
    LLL
    Maximum Operating Temperature
    + 125 C
    Minimum Operating Temperature
    - 55 C
    Type
    Reversed Geometry Low ESL Type
    Product Type
    Ceramic Capacitors
    Termination Style
    SMD/SMT
    Product Category
    Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
    Packaging
    MouseReel
    RoHS
    Details
    Brand
    Murata Electronics
    Factory Pack Quantity Factory Pack Quantity
    Subcategory
    Capacitors
    Unit Weight
    1.800 mg
    Voltage Rating DC
    50 VDC