1 pcs : GCJ31CR71H225MA12K - Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 2.2 uF 50 VDC 20% 1206 X7R AEC-Q200
    electronicparts-UK/M/81-GCJ31CR71H225MA2K
    Delivery: 7-10 business days
    Quantity
    10 Items
    Description
    Product Details
    GCJ31CR71H225MA12K
    10 Items
    Data sheet
    Manufacturer
    Murata Electronics
    Capacitance
    2.2 uF
    Tolerance
    20 %
    Width
    1.6 mm (0.063 in)
    Height
    1.25 mm (0.049 in)
    Length
    3.2 mm (0.126 in)
    Series
    GCJ
    Maximum Operating Temperature
    + 125 C
    Minimum Operating Temperature
    - 55 C
    Type
    Surface Mount MLCC
    Product Type
    Ceramic Capacitors
    Termination Style
    SMD/SMT
    Product Category
    Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
    Packaging
    MouseReel
    RoHS
    Details
    Brand
    Murata Electronics
    Factory Pack Quantity Factory Pack Quantity
    Subcategory
    Capacitors
    Unit Weight
    27 mg
    Voltage Rating DC
    50 VDC