1 pcs : GRT188R70J225KE13D - Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 2.2 uF 6.3 VDC 10% 0603 X7R AEC-Q200
    electronicparts-UK/M/81-GRT188R70J225KE3D
    Delivery: 7-10 business days
    Quantity
    10 Items
    Description
    Product Details
    GRT188R70J225KE13D
    10 Items
    Data sheet
    Manufacturer
    Murata Electronics
    Capacitance
    2.2 uF
    Tolerance
    10 %
    Width
    0.8 mm (0.031 in)
    Height
    0.8 mm (0.031 in)
    Length
    1.6 mm (0.063 in)
    Series
    GRT
    Maximum Operating Temperature
    + 125 C
    Minimum Operating Temperature
    - 55 C
    Product Type
    Ceramic Capacitors
    Termination Style
    SMD/SMT
    Product Category
    Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
    Packaging
    MouseReel
    RoHS
    Details
    Brand
    Murata Electronics
    Factory Pack Quantity Factory Pack Quantity
    Subcategory
    Capacitors
    Unit Weight
    6.300 mg
    Voltage Rating DC
    6.3 VDC