1 pcs : CC0805KKX7R0BB473 - Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100 V 0.047 uF X7R 0805 10%
    electronicparts-UK/M/603-CC805KKX7R0BB473
    YAGEO
    Delivery: 7-10 business days
    Quantity
    10 Items
    Product Details
    YAGEO
    CC0805KKX7R0BB473
    10 Items
    Data sheet
    Manufacturer
    Capacitance
    0.047 uF
    Tolerance
    10 %
    Width
    1.25 mm (0.049 in)
    Height
    1.25 mm (0.049 in)
    Length
    2 mm (0.079 in)
    Series
    CC
    Maximum Operating Temperature
    + 125 C
    Minimum Operating Temperature
    - 55 C
    Type
    Mid-Voltage Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor
    Product Type
    Ceramic Capacitors
    Termination Style
    SMD/SMT
    Product Category
    Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
    Packaging
    MouseReel
    RoHS
    Details
    Brand
    Factory Pack Quantity Factory Pack Quantity
    Subcategory
    Capacitors
    Unit Weight
    6.400 mg
    Part # Aliases
    08052R473K0BB0D
    Voltage Rating DC
    100 VDC