1 pcs : 0805B103K101CT - Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.010uF +-10% 100V
    electronicparts-UK/M/791-0805B103K101CT
    WALSIN
    Delivery: 7-10 business days
    Quantity
    10 Items
    Product Details
    WALSIN
    0805B103K101CT
    10 Items
    Data sheet
    Manufacturer
    Capacitance
    0.01 uF
    Tolerance
    10 %
    Width
    1.25 mm (0.049 in)
    Height
    0.8 mm (0.031 in)
    Length
    2 mm (0.079 in)
    Maximum Operating Temperature
    + 125 C
    Minimum Operating Temperature
    - 55 C
    Type
    General Purpose MLCCs
    Product Type
    Ceramic Capacitors
    Termination Style
    SMD/SMT
    Product Category
    Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
    Packaging
    MouseReel
    RoHS
    Details
    Brand
    Factory Pack Quantity Factory Pack Quantity
    Subcategory
    Capacitors
    Unit Weight
    6.169 mg
    Voltage Rating DC
    100 VDC