1 pcs : 0402B391K250CT - Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 390pF, +-10%, 25V
    electronicparts-UK/M/791-0402B391K250CT
    WALSIN
    Delivery: 7-10 business days
    Quantity
    10 Items
    Product Details
    WALSIN
    0402B391K250CT
    10 Items
    Data sheet
    Manufacturer
    Capacitance
    390 pF
    Tolerance
    10 %
    Width
    0.5 mm (0.02 in)
    Height
    0.8 mm (0.031 in)
    Length
    1 mm (0.039 in)
    Maximum Operating Temperature
    + 125 C
    Minimum Operating Temperature
    - 55 C
    Type
    General Purpose MLCCs
    Product Type
    Ceramic Capacitors
    Termination Style
    SMD/SMT
    Product Category
    Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
    Packaging
    MouseReel
    RoHS
    Details
    Brand
    Factory Pack Quantity Factory Pack Quantity
    Subcategory
    Capacitors
    Unit Weight
    1.500 mg
    Voltage Rating DC
    25 VDC