1 pcs : CC0201KPX7R6BB103 - Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10V 0.01uF X7R 0201 10%
    electronicparts-UK/M/603-CC0201KPX76BB103
    YAGEO
    Delivery: 7-10 business days
    Quantity
    10 Items
    Product Details
    YAGEO
    CC0201KPX7R6BB103
    10 Items
    Data sheet
    Manufacturer
    Capacitance
    0.01 uF
    Tolerance
    10 %
    Width
    0.8 mm (0.031 in)
    Height
    0.87 mm (0.034 in)
    Length
    1.6 mm (0.063 in)
    Series
    CC
    Maximum Operating Temperature
    + 125 C
    Minimum Operating Temperature
    - 55 C
    Type
    Mid-Voltage Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor
    Product Type
    Ceramic Capacitors
    Termination Style
    SMD/SMT
    Product Category
    Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
    Packaging
    MouseReel
    RoHS
    Details
    Brand
    Factory Pack Quantity Factory Pack Quantity
    Subcategory
    Capacitors
    Unit Weight
    0.330 mg
    Voltage Rating DC
    10 VDC