500 pcs : CQ03SAJ0682T5E - Resistor: thick film, SMD, 0603, 6.8kΩ, 0.1W, ±5%, -55÷155°C
    500(electronicparts) CQ06036K85%
    ROYAL OHM
    Resistor: thick film, SMD, 0603, 6.8kΩ, 0.1W, ±5%, -55÷155°C
    Manufacturer part number: CQ03SAJ0682T5E
    electronicparts-UK Symbol: CQ0603-6K8-5%
    Delivery: 7-10 business days
    Quantity
    5 Items
    Description
    Allparts-UK Symbol: CQ0603-6K8-5%
    Product Details
    ROYAL OHM
    CQ03SAJ0682T5E
    5 Items
    Data sheet
    Manufacturer
    Body dimensions
    ±5%
    Impedance
    0.1W
    Diameter
    402
    Material
    1806
    Mounting holes pitch
    1812
    Height
    603
    Related items
    Application
    Resistance to
    Panel cutout diameter
    201
    Outside diameter
    Imperial (inch)
    Colour
    Imperial (inch)
    IP rating
    Power
    SMD
    Bandwidth
    Type of sound transducer
    thick film
    Resonant frequency
    50V
    Sound frequency
    100V
    Sound transducers application
    Type of sound transducer accesories
    805
    Mounting depth
    Flange diameter
    Internal diameter
    -55...155°C