500 pcs : 0805S8J033JT5E - Resistor: thick film, SMD, 0805, 3.3Ω, 0.125W, ±5%, -55÷125°C
    500(electronicparts) SMD08053R3
    ROYAL OHM
    Resistor: thick film, SMD, 0805, 3.3Ω, 0.125W, ±5%, -55÷125°C
    Manufacturer part number: 0805S8J033JT5E
    electronicparts-UK Symbol: SMD0805-3R3
    Description
    Allparts-UK Symbol: SMD0805-3R3
    Product Details
    ROYAL OHM
    0805S8J033JT5E
    Material
    ±5%
    Mounting holes pitch
    150V
    Application
    3.3Ω
    Bandwidth
    -55...125°C
    Mounting depth
    0.125W
    Flange diameter
    300V
    Internal diameter
    400ppm/°C