100 pcs x ROYAL OHM - 1206S4F8201T5E - Resistor: thick film, SMD, 1206, 8.2kΩ, 0.25W, ±1%, -55÷125°C
    100 x ROYAL OHM - 1206S4F8201T5E
    ROYAL OHM
    Resistor: thick film, SMD, 1206, 8.2kΩ, 0.25W, ±1%, -55÷125°C
    Manufacturer part number: 1206S4F8201T5E
    electronicparts-UK Symbol: SMD1206-8K2-1%
    Delivery: 7-10 business days
    Quantity
    1300 Items
    Product Details
    ROYAL OHM
    1206S4F8201T5E
    1300 Items
    Data sheet
    Manufacturer
    Operating temperature
    603
    Body dimensions
    1005
    Impedance
    Imperial (inch)
    Diameter
    1825
    Material
    ±1%
    Mounting holes pitch
    200V
    Height
    Related items
    Imperial (inch)
    Application
    8.2kΩ
    Panel cutout diameter
    Colour
    IP rating
    Power
    SMD
    Bandwidth
    -55...125°C
    Type of sound transducer
    thick film
    Resonant frequency
    201
    Kind of loudspeaker
    402
    Sound frequency
    805
    Sound level
    Sound transducers application
    Type of sound transducer accesories
    Mounting depth
    0.25W
    Flange diameter
    400V
    Internal diameter
    100ppm/°C