1 pcs : PMEG10030ELPX - Schottky Diodes & Rectifiers PMEG10030ELP/SOD128/FlatPower
    electronicparts-UK/M/771-PMEG10030ELPX
    NEXPERIA
    Delivery: 4-7 business days
    Quantity
    10 Items
    Description
    Product Details
    NEXPERIA
    PMEG10030ELPX
    10 Items
    Data sheet
    Manufacturer
    Maximum Operating Temperature
    + 175 C
    Minimum Operating Temperature
    - 55 C
    Mounting Style
    SMD/SMT
    Product Type
    Schottky Diodes & Rectifiers
    Termination Style
    SMD/SMT
    Package/Case
    SOD-128-2
    Product Category
    Schottky Diodes & Rectifiers
    Packaging
    MouseReel
    RoHS
    Details
    Brand
    Factory Pack Quantity Factory Pack Quantity
    Subcategory
    Diodes & Rectifiers
    Unit Weight
    34 mg
    Part # Aliases
    REACH - SVHC
    Details
    Pd - Power Dissipation
    2.5 W
    Vr - Reverse Voltage
    100 V
    If - Forward Current
    3 A
    Vf - Forward Voltage
    710 mV