1 pcs : MF-LSMF330/24X-2 - 2920 RESETTABLE SMD PPTC 3.3A/24
    1electronicparts118MFLSMF33024X2TRND
    Delivery: 10-15 business days
    Quantity
    Last items in stock
    3 Items
    Description
    Polymeric PTC Resettable Fuse 24V 3.3 A Ih Surface Mount 2920 (7351 Metric), Concave
    Product Details
    Bourns Inc.
    MF-LSMF330/24X-2
    3 Items
    Data sheet
    Operating temperature
    -40°C ~ 85°C
    Part status
    Active
    Series
    Multifuse®, MF-LSMF
    Mounting Type
    Surface Mount
    Packaging
    Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
    Size / Dimension
    0.290' L x 0.202' W (7.36mm x 5.12mm)