10 pcs : SDR0403-4R7ML - Power Inductors - SMD 4.7uH 20% SMD 0403
    10electronicpartsUK652SDR04034R7ML
    BOURNS
    Description
    SDR SMD Power Inductors Bourns SDR Series SMD Power Inductors are small power inductors for input/output of DC/DC converters, and power supplies for portable communications equipment, camcorders, LCD TVs, and car radios. Bourns SDR Series SMD Power Inductors are available in the E6 or E12 series, offer low profiles of 2.5mm to 9.8mm, inductances as low as 0.68 µH, and small diameters. The SDR Series SMD Power Inductors come in case sizes from 0302 to 1307.
    Product Details
    BOURNS
    SDR0403-4R7ML
    Length
    3.2 mm