1 pcs : NS10145T220MNVV - Power Inductors - SMD RPLCMT PN 963-LCRNJ10145GL220M 22uH 20% 2.87A 0.057ohm AEC-Q200
    electronicparts-UK/M/963-NS10145T220MNVV
    Description
    Wirewound Ferrite Power Inductors TAIYO YUDEN Wirewound Ferrite Power Inductors are designed for various environments, including automotive, industrial, medical, and consumer. Available in multiple lengths, heights, and widths, these inductors from TAIYO YUDEN offer inductance ratings up to 1.5mH, 9.15A maximum DC current, and variations with AEC-Q200 compliance.
    Product Details
    Taiyo Yuden
    NS10145T220MNVV
    Width
    10.1 mm
    Length
    10.1 mm