1 pcs : AISC-0603HP-22NJ-T - Power Inductors - SMD FIXED IND 22NH 950MA 120 MOHM
    electronicparts-UK/M/815-AISC0603HP-22NJT
    ABRACON
    Delivery: 7-10 business days
    Quantity
    10 Items
    Description
    AISC SMD Ceramic Wire-Wound Chip Inductors Abracon AISC SMD Ceramic Wire-Wound Chip Inductors are sized at 1.19mm x 0.51mm x 0.66mm with ceramic construction to assure the utmost thermal stability and high SRF. With exceptionally high Q compared to non-wirewound inductors (especially at high frequencies) and an operating temperature of -25°C to 85°C, the Abracon AISC SMD Ceramic Wire-Wound Chip Inductors offer inductance options from 1.0nH to 150nH. The AISC inductors are widely applied in VCO, SAW circuit for GSM, and CDMA communications and in hard disk, notebook computers, and other electronic equipment. The AISC series is available in case sizes 0402, 0603, 0805, 1008, 1206, 1210, 1210H, and 1812H.
    Product Details
    ABRACON
    AISC-0603HP-22NJ-T
    10 Items
    Data sheet
    Manufacturer
    Width
    1.12 mm
    Length
    1.8 mm