1 pcs : ECS-2520S18-250-FN-TR - XTAL OSC XO 25.0000MHZ HCMOS SMD
    1electronicpartsXC2211TRND
    ECS Inc.
    Delivery: 10-15 business days
    Quantity
    Last items in stock
    3 Items
    Description
    25 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
    Product Details
    ECS Inc.
    1electronicpartsXC2211TRND
    ECS-2520S18-250-FN-TR
    3 Items
    Data sheet
    Operating temperature
    -40°C ~ 85°C
    Part status
    Active
    Frequency
    25 MHz
    Series
    ECS-2520S
    Mounting Type
    Surface Mount
    Type
    XO (Standard)
    Frequency Stability
    ±10ppm
    Packaging
    Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
    Size / Dimension
    0.098' L x 0.079' W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max)
    0.039' (1.00mm)