1 pcs : ECS-TXO-2016MV-160-TR - XTAL OSC TCXO 16 MHZ HCMOS SMD
    1electronicparts50ECSTXO2016MV160TRND
    Description
    16 MHz TCXO CMOS Oscillator 1.8V, 2.5V, 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
    Product Details
    ECS Inc.
    ECS-TXO-2016MV-160-TR
    Operating temperature
    -40°C ~ 85°C
    Frequency
    16 MHz
    Series
    ECS-TXO-2016MV MultiVolt™
    Type
    TCXO
    Frequency Stability
    ±2.5ppm
    Size / Dimension
    0.079' L x 0.063' W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)
    0.031' (0.80mm)