1 pcs : ECS-2520SMV-384-FN-TR - XTAL OSC XO 38.4 MHZ HCMOS SMD
    1electronicparts50ECS2520SMV384FNTRND
    Description
    38.4 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 1.8V, 2.5V, 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
    Product Details
    ECS Inc.
    ECS-2520SMV-384-FN-TR
    Operating temperature
    -40°C ~ 85°C
    Frequency
    38.4 MHz
    Series
    ECS-2520SMV MultiVolt™
    Type
    XO (Standard)
    Frequency Stability
    ±10ppm
    Size / Dimension
    0.098' L x 0.079' W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max)
    0.035' (0.90mm)