1 pcs : ECS-1612MV-120-CN-TR - XTAL OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD
    1electronicpartsXC2833TRND
    ECS Inc.
    Delivery: 10-15 business days
    Quantity
    Last items in stock
    3 Items
    Description
    12 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.6V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
    Product Details
    ECS Inc.
    1electronicpartsXC2833TRND
    ECS-1612MV-120-CN-TR
    3 Items
    Data sheet
    Operating temperature
    -40°C ~ 85°C
    Part status
    Active
    Frequency
    12 MHz
    Series
    ECS-1612MV MultiVolt™
    Mounting Type
    Surface Mount
    Type
    XO (Standard)
    Frequency Stability
    ±25ppm
    Packaging
    Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
    Size / Dimension
    0.063' L x 0.047' W (1.60mm x 1.20mm)
    Height - Seated (Max)
    0.028' (0.70mm)