10 pcs : LD59015C30R - LDO Voltage Regulators 150 mA 2.3 to 5.5V 3.0V 80dB 10Khz
    10(electronicpartsUK)511LD59015C30R
    Delivery: 4-7 business days
    Quantity
    10 Items
    Description
    High PSRR LDOs STMicroelectronics High PSRR LDOs are conceived for noise-sensitive and RF applications. This STMicroelectronics series of high-performance LDO regulators features remarkable power supply rejection ratio characteristics (up to 92dB at 1kHz). The LDOs also feature ultra-low noise operation (as low as 6.3µVRMS). This results in cleaner and stable output voltages suitable for ultra-sensitive loads. The devices' advanced design guarantees fast and stable dynamic performance with low power consumption.