10 pcs : MHQ0603P2N2BT000 - FIXED IND 2.2NH 700MA 150MOHM SM
      10electronicpartsUK445168192ND
      Delivery: 10-15 business days
      Quantity
      Last items in stock
      3 Items
      Description
      2.2 nH Unshielded Multilayer Inductor 700 mA 150mOhm Max 0201 (0603 Metric)
      Product Details
      10electronicpartsUK445168192ND
      MHQ0603P2N2BT000
      3 Items
      Data sheet
      Manufacturer
      TDK Corporation
      Tolerance
      ±0.1nH
      Part status
      Active
      Series
      MHQ-P
      Inductance
      2.2 nH