10 pcs : AISC-Q0402-56NG-T - FIXED IND 56NH 100MA 0.97OHM SMD
    10electronicpartsUK535AISCQ040256NGTTRND
    Delivery: 10-15 business days
    Quantity
    Last items in stock
    3 Items
    Description
    56 nH Unshielded Wirewound Inductor 100 mA 970mOhm Max 1008 (2520 Metric)
    Product Details
    Abracon LLC
    AISC-Q0402-56NG-T
    3 Items
    Data sheet
    Manufacturer
    Abracon LLC
    Tolerance
    ±2%
    Part status
    Active
    Series
    AISC-Q0402
    Inductance
    56 nH
    Packaging
    Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
    Q @ Freq
    25 @ 250MHz