10 pcs : AIMC-Q0603-1N5S-T - IND 1.5NH 1A 100MOHM
    10electronicpartsUK535AIMCQ06031N5STTRND
    Description
    1.5 nH Unshielded Multilayer Inductor 1 A 100mOhm Max 0603 (1608 Metric)
    Product Details
    Abracon LLC
    AIMC-Q0603-1N5S-T
    Tolerance
    ±0.3nH
    Series
    AIMC-Q0603
    Inductance
    1.5 nH
    Q @ Freq
    8 @ 100MHz