10 pcs : AIMC-Q0603-15NJ-T - IND 15NH 0.6A 400MOHM
    10electronicpartsUK535AIMCQ060315NJTTRND
    Description
    15 nH Unshielded Multilayer Inductor 600 mA 400mOhm Max 0603 (1608 Metric)
    Product Details
    Abracon LLC
    AIMC-Q0603-15NJ-T
    Tolerance
    ±5%
    Series
    AIMC-Q0603
    Inductance
    15 nH
    Q @ Freq
    12 @ 100MHz