10 pcs : AIMC-Q0603-10NJ-T - IND 10NH 0.6A 300MOHM
    10electronicpartsUK535AIMCQ060310NJTTRND
    Description
    10 nH Unshielded Multilayer Inductor 600 mA 300mOhm Max 0603 (1608 Metric)
    Product Details
    Abracon LLC
    AIMC-Q0603-10NJ-T
    Tolerance
    ±5%
    Series
    AIMC-Q0603
    Inductance
    10 nH
    Q @ Freq
    12 @ 100MHz