10 pcs : AIMC-0805-8N2J-T - FIXED IND 8.2NH 400MA 280MOHM SM
    10electronicpartsUK535115752ND
    Delivery: 10-15 business days
    Quantity
    Last items in stock
    3 Items
    Description
    8.2 nH Unshielded Multilayer Inductor 300 mA 280mOhm Max 0805 (2012 Metric)
    Product Details
    Abracon LLC
    10electronicpartsUK535115752ND
    AIMC-0805-8N2J-T
    3 Items
    Data sheet
    Manufacturer
    Abracon LLC
    Tolerance
    ±5%
    Part status
    Active
    Series
    AIMC-0805
    Inductance
    8.2 nH
    Packaging
    Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
    Q @ Freq
    15 @ 100MHz