10 pcs : AIMC-Q0402-2N7B-T - IND 2.7NH 0.8A 160MOHM
    10electronicpartsUK535AIMCQ04022N7BTTRND
    Description
    2.7 nH Unshielded Multilayer Inductor 800 mA 160mOhm Max 0402 (1005 Metric)
    Product Details
    Abracon LLC
    AIMC-Q0402-2N7B-T
    Tolerance
    ±0.1nH
    Series
    AIMC-Q0402
    Inductance
    2.7 nH
    Q @ Freq
    8 @ 100MHz