10 pcs : AIMC-Q0402-2N2B-T - IND 2.2NH 0.9A 130MOHM
    10electronicpartsUK535AIMCQ04022N2BTTRND
    Delivery: 10-15 business days
    Quantity
    Last items in stock
    3 Items
    Description
    2.2 nH Unshielded Multilayer Inductor 900 mA 130mOhm Max 0402 (1005 Metric)
    Product Details
    Abracon LLC
    AIMC-Q0402-2N2B-T
    3 Items
    Data sheet
    Manufacturer
    Abracon LLC
    Tolerance
    ±0.1nH
    Part status
    Active
    Series
    AIMC-Q0402
    Inductance
    2.2 nH
    Packaging
    Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
    Q @ Freq
    8 @ 100MHz