1 pcs : MHQ1005075HA4N1STD25 - FIXED IND 4.1NH 0.65A 120 MOHM S
    1electronicpartsUK445MHQ1005075HA4N1STD25TRND
    Delivery: 10-15 business days
    Quantity
    Last items in stock
    3 Items
    Description
    4.1 nH Unshielded Multilayer Inductor 650 mA 120mOhm Max 0402 (1005 Metric)
    Product Details
    MHQ1005075HA4N1STD25
    3 Items
    Data sheet
    Manufacturer
    TDK Corporation
    Tolerance
    ±0.3nH
    Part status
    Active
    Series
    MHQ
    Inductance
    4.1 nH