1 pcs : MHQ1005075HA1N7BTD25 - FIXED IND 1.7NH 1A 40 MOHM SMD
    1electronicpartsUK445MHQ1005075HA1N7BTD25TRND
    Delivery: 10-15 business days
    Quantity
    Last items in stock
    3 Items
    Description
    1.7 nH Unshielded Multilayer Inductor 1 A 40mOhm Max 0402 (1005 Metric)
    Product Details
    MHQ1005075HA1N7BTD25
    3 Items
    Data sheet
    Manufacturer
    TDK Corporation
    Tolerance
    ±0.1nH
    Part status
    Active
    Series
    MHQ
    Inductance
    1.7 nH