1 pcs : AIUR-16-820K - FIXED IND 82UH 490MA 240 MOHM TH
    1electronicpartsUK535AIUR16820KND
    Delivery: 10-15 business days
    Quantity
    Last items in stock
    3 Items
    Description
    82 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 490 mA 240mOhm Max Radial, Vertical Cylinder
    Product Details
    Abracon LLC
    AIUR-16-820K
    3 Items
    Data sheet
    Manufacturer
    Abracon LLC
    Tolerance
    ±10%
    Part status
    Active
    Series
    AIUR-16
    Inductance
    82 μH