10 pcs : B32672P6474J000 - CAP FILM 0.47UF 5% 630V RADIAL
      10electronicpartsUK495B32672P6474J000ND
      Delivery: 10-15 business days
      Quantity
      Last items in stock
      3 Items
      Description
      0.47 µF Film Capacitor 200V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
      Product Details
      B32672P6474J000
      3 Items
      Data sheet
      Manufacturer
      EPCOS - TDK Electronics
      Capacitance
      0.47 µF
      Tolerance
      ±5%
      Operating temperature
      -55°C ~ 125°C
      Part status
      Active
      Series
      B3267*P* - MKP Power Factor Correction
      Mounting Type
      Through Hole
      Termination
      PC Pins
      Features
      Dielectric Material
      Polypropylene (PP), Metallized
      Lead Spacing
      0.591' (15.00mm)
      Packaging
      Bulk
      Size / Dimension
      0.709' L x 0.315' W (18.00mm x 8.00mm)
      Ratings
      AEC-Q200
      Height - Seated (Max)
      0.551' (14.00mm)
      Voltage Rating - AC
      200V
      Voltage Rating - DC
      630V