1 pcs : KRL3216-M-R002-G-T1 - Current Sense Resistors 1W 0.002 Ohm 2% 0612 100ppm
    electronicparts-UK/M/754-KRL3216MR002GT1
    Susumu
    Delivery: 7-10 business days
    Quantity
    10 Items
    Description
    Product Details
    Susumu
    KRL3216-M-R002-G-T1
    10 Items
    Data sheet
    Manufacturer
    Tolerance
    0.02
    Width
    1.6 mm
    Height
    0.5 mm
    Length
    3.2 mm
    Resistance
    2 mOhms
    Temperature coefficient
    100 PPM / C
    Series
    KRL
    Voltage Rating
    Maximum Operating Temperature
    + 155 C
    Minimum Operating Temperature
    - 55 C
    Mounting Style
    PCB Mount
    Power Rating
    1 W