10 pcs : ECS-320-12-37B-7KM-TR3 - CRYSTAL 32.0000MHZ 12PF SMD
    10electronicpartsUK50ECS3201237B7KMTR3TRND
    Description
    32 MHz ±7ppm Crystal 12pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
    Product Details
    ECS Inc.
    ECS-320-12-37B-7KM-TR3
    3 Items
    Data sheet
    Manufacturer
    Operating temperature
    -20°C ~ 70°C
    Frequency
    32 MHz
    Series
    ECX-1637B
    Type
    MHz Crystal
    Quantity
    10
    Frequency Stability
    ±10ppm
    Frequency Tolerance
    ±7ppm
    Load Capacitance
    12pF
    Size / Dimension
    0.079' L x 0.063' W (2.00mm x 1.60mm)
    Operating Mode
    Fundamental
    Ratings
    Height - Seated (Max)
    0.020' (0.50mm)
    ESR (Equivalent Series Resistance)
    50 Ohms