10 pcs : ECS-240-18-33-JGN-TR3 - CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
    10electronicpartsUK50ECS2401833JGNTR3TRND
    Description
    24 MHz ±20ppm Crystal 18pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
    Product Details
    ECS Inc.
    ECS-240-18-33-JGN-TR3
    3 Items
    Data sheet
    Manufacturer
    Operating temperature
    -40°C ~ 85°C
    Frequency
    24 MHz
    Series
    ECX-32
    Type
    MHz Crystal
    Quantity
    10
    Frequency Stability
    ±30ppm
    Frequency Tolerance
    ±20ppm
    Load Capacitance
    18pF
    Size / Dimension
    0.126' L x 0.098' W (3.20mm x 2.50mm)
    Operating Mode
    Fundamental
    Ratings
    Height - Seated (Max)
    0.031' (0.80mm)
    ESR (Equivalent Series Resistance)
    40 Ohms