1 pcs : ABM11W-40.0000MHZ-4-K1Z-T3 - Crystals 40.0 MHZ
    electronicparts-UK/M/815-11W40-4K1ZT
    ABRACON
    Delivery: 7-10 business days
    Quantity
    10 Items
    Description
    ABMxW & ABMx IoT Optimized Quartz Crystals Abracon ABMxW and ABMx IoT Optimized Quartz Crystals are optimized for low power consumption, wearables, and Internet of Things (IoT) applications. These ABMxW and ABMx quartz crystals feature low ESR that ensures operation in power-sensitive solutions and are seam sealed for long-term reliability. The IoT optimized ABMxW and ABMx series quartz crystals are ideally suited for height-constrained designs with 0.4mm, 0.5mm, 0.6mm, and 0.75mm maximum height.
    Product Details
    ABRACON
    ABM11W-40.0000MHZ-4-K1Z-T3
    10 Items
    Data sheet
    Manufacturer
    Width
    1.6 mm
    Length
    2 mm