10 pcs : TNPW0805100RBXEN - RES 100 OHM 0.1% 0.26W 0805
    10electronicpartsUK54117302ND
    Delivery: 10-15 business days
    Quantity
    Last items in stock
    3 Items
    Description
    100 Ohms ±0.1% 0.26W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
    Product Details
    Vishay Dale
    10electronicpartsUK54117302ND
    TNPW0805100RBXEN
    3 Items
    Data sheet
    Manufacturer
    Vishay Dale
    Tolerance
    ±0.1%
    Operating temperature
    -55°C ~ 175°C
    Part status
    Active
    Resistance
    100 Ohms
    Temperature coefficient
    ±15ppm/°C
    Series
    TNPW e3
    Features
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Composition
    Thin Film
    Packaging
    Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
    Size / Dimension
    0.079' L x 0.049' W (2.00mm x 1.25mm)
    Ratings
    AEC-Q200
    Height - Seated (Max)
    0.022' (0.55mm)
    Power (Watts)
    0.26W