10 pcs : RK73H3ATTE7871F - RES 7.87K OHM 1% 1W 2512
    10electronicpartsUK2019RK73H3ATTE7871FTRND
    Description
    7.87 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
    Product Details
    RK73H3ATTE7871F
    Operating temperature
    -55°C ~ 155°C