10 pcs : RN73H2ATTD8761B25 - RES 8.76K OHM 0.1% 1/8W 0805
      10electronicpartsUK2019RN73H2ATTD8761B25TRND
      Delivery: 10-15 business days
      Quantity
      Last items in stock
      3 Items
      Description
      8.76 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Metal Film
      Product Details
      RN73H2ATTD8761B25
      3 Items
      Data sheet
      Manufacturer
      KOA Speer Electronics, Inc.
      Operating temperature
      -55°C ~ 155°C