10 pcs : RMCF0805FT536R - RES 536 OHM 1% 1/8W 0805
    10electronicpartsUKRMCF0805FT536RTRND
    Description
    536 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
    Product Details
    RMCF0805FT536R
    Operating temperature
    -55°C ~ 155°C