10 pcs : RMCF0805FT4R75 - RES 4.75 OHM 1% 1/8W 0805
    10electronicpartsUKRMCF0805FT4R75TRND
    Description
    4.75 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
    Product Details
    RMCF0805FT4R75
    Operating temperature
    -55°C ~ 155°C