10 pcs : RMCF0805FT316K - RES 316K OHM 1% 1/8W 0805
    10electronicpartsUKRMCF0805FT316KTRND
    Delivery: 10-15 business days
    Quantity
    Last items in stock
    3 Items
    Description
    316 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
    Product Details
    RMCF0805FT316K
    3 Items
    Data sheet
    Manufacturer
    Stackpole Electronics Inc
    Operating temperature
    -55°C ~ 155°C