1 pcs : RG1608P-1651-D-T5 - RES SMD 1.65KOHM 0.5% 1/10W 0603
      1electronicpartsUK408RG1608P1651DT5TRND
      Susumu
      Delivery: 10-15 business days
      Quantity
      Last items in stock
      3 Items
      Description
      1.65 kOhms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
      Product Details
      Susumu
      RG1608P-1651-D-T5
      3 Items
      Tolerance
      ±0.5%
      Operating temperature
      -55°C ~ 155°C
      Part status
      Active
      Resistance
      1.65 kOhms
      Temperature coefficient
      ±25ppm/°C
      Series
      RG
      Features
      Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
      Composition
      Thin Film
      Packaging
      Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
      Size / Dimension
      0.063' L x 0.031' W (1.60mm x 0.80mm)
      Ratings
      AEC-Q200
      Height - Seated (Max)
      0.020' (0.50mm)
      Supplier Device Package
      0603
      Power (Watts)
      0.1W, 1/10W