1 pcs : RR1220P-1470-D-M - RES SMD 147 OHM 0.5% 1/10W 0805
      1electronicpartsUK408RR1220P1470DMTRND
      Susumu
      Delivery: 10-15 business days
      Quantity
      Last items in stock
      3 Items
      Description
      147 Ohms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
      Product Details
      Susumu
      RR1220P-1470-D-M
      3 Items
      Data sheet
      Manufacturer
      Tolerance
      ±0.5%
      Operating temperature
      -55°C ~ 125°C
      Part status
      Active
      Resistance
      147 Ohms
      Temperature coefficient
      ±25ppm/°C
      Series
      RR
      Features
      Composition
      Thin Film
      Packaging
      Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
      Size / Dimension
      0.079' L x 0.049' W (2.00mm x 1.25mm)
      Height - Seated (Max)
      0.020' (0.50mm)
      Supplier Device Package
      Power (Watts)
      0.1W, 1/10W